Giełdy transportowe. Warto na nich szukać zleceń transportu

Świadczenie usług transportowych ma sens, jeśli nie brakuje zleceń przewozowych. Nie zawsze jednak łatwo udaje się je znaleźć. Reklamowanie swoich usług – nawet jeśli oferta transportowa jest atrakcyjna – to często o wiele za mało. Potrzebne jest też samodzielne poszukiwanie zleceń transportowych. Na stronach giełd transportowych można je znaleźć.

Giełdy transportowe. Zleceń przewozowych tam nie brakuje

W sieci Internet działa wiele stron – giełd transportowych, na których zleceniodawcy wystawiają zlecenia przewozowe. Niektórzy szukają najtańszego przewoźnika, wtedy zleceń szuka się, oferując jak najniższą cenę za dany przewóz. Nie jest to jednak jedyna forma poszukiwań. Wielu zleceniodawców po prostu stawia konkretne warunki, pisząc co jest do przewiezienia, skąd i dokąd i ile są w stanie za taki przewóz zapłacić. Tu działa zasada: kto pierwszy ten lepszy. Przewoźnik, który pierwszy się zgłosi i zgodzi na dane warunki, będzie mógł zlecenie transportowe wykonać.

Obecność na giełdach transportowych to szansa na pozyskanie wielu zleceń przewozowych. Oczywiście trzeba też być elastycznym. Oferta transportowa to bowiem jedno, a rzeczywistość to drugie. Czasami warto podjąć się usługi przewozowej za nieco mniejsze pieniądze, niż byśmy oczekiwali i zarabiać. Czekanie na oferty w pełni nam odpowiadające nie zawsze ma sens, ponieważ każdy przestój samochodu oznacza brak zysków.

Można znaleźć stałego zleceniodawcę

Profesjonalne świadczenie usług transportowych i wykonywanie zleceń przewozowych, które pojawiły się na giełdzie, to nie tylko szansa na zysk. Wielu zleceniodawców transportu szuka stałych i dobrych przewoźników. Jeśli zlecenia transportowe zostaną wykonane dobrze, a sama oferta transportowa firmy przewozowej zostanie zaakceptowana, dzięki giełdom transportowym można nawet znaleźć stałych zleceniodawców transportu. W tym momencie szukanie kolejnych zleceń transportowych można będzie ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z giełd transportowych i skoncentrować się na świadczeniu usług dla danej firmy lub firm. Warto więc szukać zleceń na giełdach transportowych i wykonywać je wzorowo. Może to być bowiem nie tylko szansa na zysk ale i na stałą współpracę z firmami szukającymi solidnych przewoźników.

Post Author: admin