Jaki wybrać alkomat z atestem?

Porządny alkomat z atestem powinien znaleźć się w aucie każdego doświadczonego kierowcy. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej wiele modeli alkomatów do wyboru. W dużej mierze to właśnie szeroka oferta sprawia, że tak trudno jest wybrać najlepszy sprzęt.

Czym charakteryzuje się automat półprzewodnikowy?

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się automaty półprzewodnikowe. Jest to doskonały wybór dla tych kierowców, którzy poszukują wysokiej klasy urządzenia w przystępnej cenie. Pamiętać należy jednak o tym, że alkomaty z sensorem półprzewodnikowym niestety są wrażliwe na substancje zawarte między innymi w tytoniu. Uważać muszą również osoby, które przyjmują niektóre leki na cukrzycę. Warto wspomnieć również o tym, że nawet najlepsze alkomaty z atestem półprzewodnikowe niestety nie wykazują tak wysokiej czułości, jak konkurencyjne modele elektrochemiczne. Jeżeli poszukujemy alkomatu osobistego, to inwestycja w automaty półprzewodnikowe jest bez wątpienia najlepszym wyborem.

Czym wyróżnia się automat elektrochemiczny?

Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywają alkomaty, które oparte są na sensorach elektrochemicznych. Największym atutem modeli tego typu jest oczywiście to, że to właśnie dzięki nim można liczyć na najbardziej precyzyjne wyniki. Najlepsze alkomaty od renomowanych producentów są w stanie zaoferować nawet wyniki z dokładnością do tysięcznych części promila. Jeżeli chodzi o sam mechanizm działania, to oparty jest on na procesie utleniania alkoholu przy zastosowaniu specjalnych związków chemicznych. Automaty elektrochemiczne wykorzystywane są przez policję, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem ich wysokiej jakości wykonania. Wielu użytkowników doceni również to, że sensory elektrochemiczne nie wymagają systematycznej kalibracji tak często, jak powyżej opisane modele półprzewodnikowe.

Alkomat z atestem – czy warto?

Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście niezawodne alkomaty z atestem. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach z certyfikatem potwierdzającym, że dany sprzęt w rzeczywistości spełnia wymagania jakościowe. Atesty przyznawana są przez wyspecjalizowane laboratoria badawcze. Jeżeli kupimy Alkomat z atestem, to mamy 100% pewność, że został on poddany odpowiednim badaniom i testom, dzięki czemu wszystkie parametry odczytu będą wiarygodne. Godne uwagi są alkomaty z certyfikatem PZH (Państwowego Zakładu Higieny). Dostępne na naszym rynku alkomaty mogą posiadać również atest TÜV (Niemieckiego Związku Kontroli Technicznej) i FDA (Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków).

Post Author: admin