Kisteny plastikowe – czy warto korzystać z nich w biznesie?

Skrzyniopalety są coraz bardziej popularne w przemyśle, przechowywaniu oraz transporcie. Co sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców zastanawia się nad inwestycją w kisteny plastikowe?

Jak powstaje skrzyniopaleta plastikowa?

Skrzyniopalety powstają w wysoce polerowanych formach, dzięki temu mają idealne rozmiary i kształty. Są wykonane perfekcyjnie, co pozwala na ich równe ułożenie, które jest niezmiernie ważne w czasie transportu i przechowywania.

Miejsce w czasie transportu oraz powierzchnia magazynowa musi być wykorzystana maksymalnie. Wpływa to na obniżenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważne jest idealne dopasowanie wymiarów.

Skrzyniopaleta wymiary 1200 x 800 mm lub 1200 x 1000 mm są standardowe. Dzięki standaryzacji ułatwione jest wykorzystywanie skrzyniopalet. Palety drewniane, jeszcze niedawno tak często wykorzystywane nie miały tak idealnie określonych formatów. Z racji innego systemu produkcji mogły się delikatnie różnić, co utrudniało przechowywanie.

Kisteny plastikowe wykonane są z polipropylenu, który nie tylko jest bardzo wytrzymały. Jego kolejną zaletą jest możliwość ponownego wykorzystania. Materiał, który pochodzi z recyclingu i jest przyjazny dla środowiska. Warto pamiętać, że po zniszczeniu palety ponownie można materiał przekazać do recyclingu.

Oszczędność i ekonomia

Kisteny plastikowe są coraz częściej używane w biznesie. Nie jest to zaskoczenie. Dzięki standaryzacji prowadzenie przedsiębiorstwa taje się bardziej ekonomiczne i oszczędne.

Bardzo ważna jest trwałość skrzyniopalet. Palety drewniane są tańsze w zakupie. Jednak już w pierwszym roku potrzebne są konserwacje i drobne naprawy. Jest to dla przedsiębiorcy nie tylko dodatkowy wydatek, ale również problem z czasowym wycofaniem palety z funkcjonowania.

Kisteny plastikowe są trwałe, lekkie i wytrzymałe. Warto również wykorzystać skrzyniopalety składane oraz zamykane. Dzięki zamknięciu można mieć pewność, że żaden towar nie zostanie uszkodzony od góry. Po dostarczeniu towaru można skrzyniopalety złożyć i dzięki temu magazyn staje się bardziej przestronny.

Skrzyniopalety plastikowe mogą się wydawać większym wydatkiem, ale biorąc pod uwagę ich wszystkie zalety ich wykorzystywanie jest ekonomiczniejsze. Skrzyniopaleta wymiary standardowe są łatwe do transportu i przechowywania, a wysoka trwałość sprawia, że kisteny plastikowe nie wymagają ciągłych konserwacji, dzięki czemu nie generują dodatkowych kosztów.

Post Author: admin