Moda na pojemniki plastikowe

Pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych mają bardzo wiele zalet, dlatego też błyskawicznie zrewolucjonizowały obecny rynek. Pojemnik plastikowy ceniony jest przede wszystkim za stabilność i niesamowitą trwałość, dzięki której jest w stanie zapewnić optymalną ochronę towarów podczas magazynowania lub wyczerpującego transportu.

Boom na pojemniki plastikowe

W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszą się pojemniki w formacie Euro, które posiadają oczywiście standardowe wymiary podstaw, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można układać je na stos w popularnych Europaletach (1200 x 800 mm) albo tradycyjnych paletach przemysłowych (1200 x 1000 mm).

Dzięki znormalizowanym wymiarom dna poszczególne pojemniki plastikowe typu Euro można ze sobą łączyć. Oryginalny pojemnik plastikowy przystosowany jest nie tylko do ręcznego przenoszenia, ale również do nowoczesnych przenośników automatycznych, z których korzysta wielu przedsiębiorców.

Walory estetyczne

Pojemnik plastikowy jest nie tylko bardzo funkcjonalny, ale może pochwalić się także niesamowitymi walorami estetycznymi, które dla wielu firm odgrywają ważną rolę. Pojemniki wykonane z polipropylenu są odporne na zabrudzenia i zarysowania. Można je śmiało czyścić w myjkach ciśnieniowych, dzięki czemu nie trzeba tracić wiele cennego czasu.

Z przodu pojemników Euro bardzo często znajduje się specjalne miejsca na kod kreskowy albo opis, dzięki czemu segregacja nie jest tak dużym wyzwaniem. Do wyboru jest szeroka gama kolorów, dzięki czemu łatwiej jest zorganizować przechowywanie poszczególnych produktów w magazynie. Do niektórych pojemników Euro, można dokupić specjalne przegrody i listwy.

Składane pojemniki Euro

W ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie zdobywają składane pojemniki Euro, dzięki którym można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w magazynie. Pojemniki gniazdowe składane jeden w drugi są bardzo praktycznym i niesłychanie wygodnym rozwiązaniem.

Nowością są modele, w których to, można poszczególne ścianki składać do wewnętrznej części konstrukcji, dzięki czemu redukuje się wysokość pojemnika Euro nawet o 80%. Warto wspomnieć o tym, że nowoczesna opcja składania nie zwiększa powierzchni pojemników na szerokość. Mechanizm zaprojektowany został w taki sposób, aby można było sprawnie składować pojemniki na paletach, które są zgodne z systemem Euro.

Post Author: admin