Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła biurowego?

Bardzo wiele osób pracujących w biurze, spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej, po dłuższym czasie skarży się na dokuczliwe dolegliwości bólowe. Potrafią one skutecznie zatruć życie, stając się bardzo uciążliwe. Pocieszający jest fakt, że można z nimi walczyć i zapobiegać ich powstawaniu. Klucz tkwi w odpowiednim doborze krzesła biurowego oraz przyjmowaniu prawidłowej pozycji siedzącej.

Krzesła biurowe obrotowe – na bolący kręgosłup

Nie wszyscy pracownicy biurowi zdają sobie sprawę z tego, że krzesła obrotowe biurowe mają ogromny wpływ na ich samopoczucie i zdrowie. Odpowiednio dobrane krzesło obrotowe biurowe umożliwia przybranie odpowiedniej pozycji i nawet przy kilkugodzinnym siedzeniu nie staje się przyczyną przykrych dolegliwości. Bóle kręgosłupa, sztywnienie karku, drętwienie kończyn – z tym wszystkim można pożegnać się po dobraniu odpowiedniego krzesła. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jak wybrać krzesła biurowe obrotowe?

Jeśli chodzi o krzesła obrotowe biurowe, to wybór w sklepach jest naprawdę szeroki i zróżnicowany. Wszystko po to, by klient mógł wybrać krzesło, które najlepiej odpowiada jego potrzebom i wymaganiom. Bardzo ważne jest, by wybrane krzesło było ergonomiczne – to znaczy, by dopasowywało się do wszystkich krzywizn ludzkiego ciała. Tylko wtedy jest ono w stanie zapewnić odpowiednie podparcie, zapobiegając powstawaniu bolesnych dolegliwości.

Warto zwrócić uwagę na to, by wybrane krzesło obrotowe biurowe posiadało możliwość regulacji. I nie chodzi tutaj tylko o możliwość regulacji wysokości siedziska, która oczywiście także jest bardzo ważna, ale także regulację odchylenia podparcia oraz podłokietników. Prawda jest taka, że im więcej możliwości swobodnego regulowania parametrów krzesła, tym bardziej można dopasować je do własnych potrzeb.

Warto zwrócić uwagę na to, czy kółka w krześle obrotowym chodzą lekko i płynnie, umożliwiając swobodne przesuwanie krzesła. Nie bez znaczenia jest również to, z jakiego materiału wykonane jest krzesło obrotowe biurowe. Bardzo popularne są krzesła ze skóry lub ekoskóry – ma ona ten plus, że można ją dowolnie czyścić w razie potrzeby, w przeciwieństwie do materiałów, które bardzo łatwo chłoną zabrudzenia.

Osoby, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego krzesła to nie wszystko. Bardzo ważne jest również, by podczas siedzenia przybierać odpowiednią pozycję. Kręgosłup powinien być wyprostowany, kolana zgięte pod kątem prostym, podobnie jak łokcie. Nauka przybierania odpowiedniej podstawy może trochę potrwać – z pewnością jednak warto, gdyż ma to ogromny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale przede wszystkim zdrowie.

Post Author: admin