Nowoczesne i lekkie plastikowe palety

Do tej pory najbardziej znane były palety drewniane. Sprawdzały się one idealnie w transporcie i w magazynie. Jednak wciąż poszukiwane były opakowania plastikowe, które będą jeszcze bardziej lżejsze i przy tym bardziej wytrzymałe. W ten sposób na rynku znalazły swoje miejsce plastikowe palety.

Ogromne zalety plastikowych palet

Producent europalet plastikowych oferuje towar doskonały. Palety te mają określone wymiary, takie same jak europalety drewniane, ale są bardziej wytrzymałe, mocne, lżejsze i mają cały szereg zalet, które obce są paletom drewnianym. Plastikowe palety nie posiadają gwoździ, drzazg, nie niszczą się w czasie eksploatacji, przez co nie są wycofywane, na czas naprawy, ze swojej pracy. Tego typu palety z łatwością można utrzymać w czystości, wystarczy tylko zlać je wodą i już są wyczyszczone. Są one prawie dwukrotnie lżejsze od swoich drewnianych odpowiedników, ma to ogromne znaczenie, ponieważ można na nie zapakować więcej towaru. Więcej towaru oznacza mniejsze transporty, a to z kolei przyczynia się do większych oszczędności. Producent europalet plastikowych produkuje produkt odporny na promieniowanie UV, trwały i odporny na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Produkt posiada też i wady

Wybór plastikowych palet jest lepszy niż zdecydowanie się na palety drewniane. Jednak by nie było tak bardzo różowo, plastikowe palety posiadają też i swoje wady. Wśród wad wyliczyć trzeba cenę plastikowej palety, która nie jest niska, możliwość powstawania odkształceń w wyniku bardzo dużego załadowania jej. Wadą jest też fakt, że gładka jej powierzchnia, czasami może być zbyt śliska w wyniku zawilgocenia, przez co załadunek pełnej palety może być utrudniony.Jednak mimo wszystko tego typu palety są już nowoczesną formą palet i stają się coraz bardziej popularne.

Jakie są rodzaje plastikowych palet?

Na rynku jest już wiele rodzajów plastikowych palet. Producent europalet plastikowych poleca produkt, który wymiarami i konstrukcją przypomina idealnie europaletę drewnianą i tego typu paleta plastikowa jest najbardziej popularna. Dodać też należy, że tego typu palety są produkowane z materiału odzyskanego w wyniku recyklingu oraz są one dystrybuowane w zamkniętym systemie zwrotnym. Bardzo popularne są też palety typu ESD, które wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, ponieważ charakteryzują się zachowaniem wysokiego poziomu higieny.

Post Author: admin