Paletopojemniki a IBC

Do przechowywania i do przewozu płynów też potrzebny jest specjalny kontener. Chodzi też o to, że przechowywanym płynem nie zawsze jest bezpieczna ciecz, typu woda. W specjalistycznym kontenerze IBC można trzymać płyny palne, chemiczne płynne substancje i oczywiście płyny spożywcze. Ta ogromna różnorodność powoduje, że dzisiaj każdy pojemnik IBC jest bardzo przydatny w przemyśle kontenerem.

Jaki jest kontener IBC?

Chyba każdy widział, kiedykolwiek taki paletopojemnik IBC. Jest to duża kostka, umieszczona w koszu metalowym, położona na palecie. To tak w skrócie, w rzeczywistości są to pojemniki o kwadratowym lub prostokątnym kształcie, z zainstalowanym kranikiem i specjalnym wlewem. Obok wielu pojemników plastikowych, te są rzeczywiście przeznaczone do zadań specjalnych. Jest to przenośny zbiornik wykonany z polietylenu wysokiej gęstości HDPE, zainstalowany w metalowym koszu, posiadający odpowiednie atesty i spełniający wszelkie potrzebne normy. Z racji, że najczęściej używany jest do przechowywania paliwa, olejów czy też substancji chemicznych, bywa nazywany tankpaletą, paletozbiornikiem lub paletokontenerem.

Doskonałe rozwiązanie dla każdej gałęzi przemysłu

Kontener IBC to idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju przemysłu. Wykorzystywany jest nie tylko w przemyśle paliwowym, chemicznym czy ciężkim ale także w spożywczym. Różnice między poszczególnymi kontenerami zaznaczone są odpowiednimi kolorami, które znajdują się w konkretnych miejscach na pojemnikach. Dlatego jeżeli kontener przeznaczony jest do chemii, nigdy nie trafi do spożywki. Ponadto ich ogromną zaletą jest fakt, że każdy pojemnik IBC jest półprzeźroczysty, daje to możliwość obserwowania cieczy co przy płynach niebezpiecznych jest bardzo istotne. Paletopojemnik IBC pomalowany na czarno, służy do przechowywania wszelkiego rodzaju cieczy, które są światłoczułe.

Zalety

Każdy taki pojemnik umieszczony jest w koszu, wykonanym ze stali nierdzewnej i na palecie. Palety są wykonane z różnych materiałów, ponieważ są palety drewniane, metalowe i plastikowe. Dzięki palecie z łatwością można transportować kontener a poprzez kosz trudno jest uszkodzić powierzchnię pojemnika, ponieważ jest on jakoby ukryty w tej stalowej siatce. Do pojemników łatwo nalewa się płyn, poprzez wlew umieszczony na jego górze, a zlewa się przy pomocy kranu, który może być zainstalowany na stałe lub można go instalować tylko na chwilę. Łatwo jest utrzymać je w czystości.

Post Author: admin