Pianka polietylenowa – skuteczna ochrona delikatnych produktów

Wybór właściwej metody zabezpieczenia produktów na czas transportu i magazynowania ma duże znaczenie. Aby dotarły one do końcowego klienta bez uszczerbku, bardzo często stosowana jest pianka polietylenowa. Sprawdź najważniejsze informacje o piance PE stosowanej w celach opakowaniowych.

Pianka polietylenowa – co to jest?

Polietylen (PE) jest powszechnie używanym tworzywem sztucznym, które stosowane jest do wyrobu różnych typów produktów, między innymi folii, pojemników, zbiorników czy zakrętek.

Wśród dostępnych wyrobów znajduje się również Pianka polietylenowa, która powstaje na skutek procesów spieniania polietylenu. Gotowy produkt ma formę pianki o strukturze zamkniętych komórek, która może mieć różne grubości i kolory.

Dodatkowo w przypadku wyrobów jak pianka polietylenowa producent może łączyć je z innymi materiałami, na przykład laminować foliami LDPE i HDPE lub pokrywać folią metalizowaną.

Zalety pianki polietylenowej w pakowaniu

Ze względu na swoje właściwości pianka polietylenowa jest bardzo popularnym materiałem opakowaniowym, który pozwala na skuteczną ochronę produktów przed ich uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią.

Pianka polietylenowa bardzo dobrze pochłania wstrząsy, dlatego zmniejsza ryzyko uszkodzenia produktów. Także może ona zabezpieczać przed ich zarysowaniem, odpryskami, złamaniami czy pęknięciami.

Dodatkowo pianki polietylenowe cechują się niskim ciężarem, dlatego nie powodują znacznego podwyższenia masy produktu, a dzięki swojej elastyczności łatwo dopasowują się do miejsca ich zastosowania.

Jakie wyroby z pianki PE stosowane są do pakowania?

Najczęściej używana jest pianka w rolce, która ma różne grubości. Piankę w rolce można łatwo dociąć na wymiar.

Dostępne są także wyroby jak koperty, arkusze – przekładki, narożniki, profile czy taśmy, które również bardzo dobrze sprawdzają się w celu zabezpieczania produktów.

Producent pianki polietylenowej może również wykonać formaki, kształtki i wypełnienia na zamówienie, by były one dopasowane do danego produktu.

Gdzie zakupić wyroby z pianki polietylenowej?

W przypadku wyrobów opakowaniowych jak pianka polietylenowa producent może zaoferować ją w wielu wariantach, a także może wykonać je na indywidualne zlecenie klienta.

Obecnie pianka w rolce, arkusze, koperty i inne wyroby z pianki PE można zakupić internetowo bezpośrednio u producentów i w sklepach z materiałami do pakowania.

Post Author: admin