Pojemniki z tworzywa sztucznego, które generują oszczędności

Mięso, warzywa, owoce, produkty sypkie, napoje, drobne elementy metalowe – to produkty, które z pewnością potrzebują innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Tylko dobrze zabezpieczony towar daje gwarancję, że dotrze do konsumenta w takim stanie, w jakim zapewnia go producent. A tylko to przekłada się na realne zyski.

Materiał – kluczowa kwestia w opakowaniach

Nowoczesne technologie dążą przede wszystkim do tego, aby tworzywo sztuczne, z którego produkuje się opakowania do magazynowania i transportu, odpowiednio zabezpieczały oraz optymalizowały koszty transportu. Pojemniki z tworzywa sztucznego, który są ekonomiczne i wydajne, muszą być wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Oczekuje się przede wszystkim tego, że będą odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Muszą być również lekkie i elastyczne, aby obsługa takich pojemników była prosta i szybka. Tworzywo podczas eksploatowania nie może się odkształcać i zmieniać swoich wymiarów, ponieważ znacznie utrudni to transport.

Możliwość składania i sztaplowania

Producent plastikowych opakowań zastosował wygodne i praktyczne rozwiązanie, jakim jest możliwość składania pojemników. W transporcie powrotnym generuje to duże oszczędności w przestrzeni, którą można wykorzystać na towar innego rodzaju. Złożone pojemniki z tworzywa sztucznego można układać w stosy oraz przechowywać na zewnątrz, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pojemniki z towarem z powodzeniem można układać jeden na drugim. Większość z nich wyposażona jest również w dodatkowe pokrywy, które zabezpieczają przed opadami oraz zabrudzeniami. Producent opakowań plastikowych wprowadził również dodatkowe udogodnienia jak specjalne przekładki, które szczególnie są przydatne w transporcie drobnych elementów metalowych.

Standardowe wymiary

Producent plastikowych opakowań musi również zapewnić,

że wszystkie pojemniki z tworzywa sztucznego będą odpowiadać uniwersalnym wymiarom palet, za pośrednictwem których odbywa się większość przeładunków. Tylko dzięki temu producent opakowań plastikowych może zapewnić elastyczny i kompatybilny z innymi urządzeniami służącymi do przeładunków transport. A to generuje oszczędności w całej branży spedycyjnej i tym samym również u inwestora.

Post Author: admin