Tajemnice pojemników magazynowych

Logistyka jako całość pełna jest niuansów i drobnych elementów, z których każdy jest tak samo ważny tworząc łańcuch powiązań. Kluczowy okazują się w tej nauce aspekt przechowywania i transportu, czyli pojemniki magazynowe, które nie tylko zapewniają optymalizację działalności gospodarczej, ale wręcz umożliwiają jej prowadzenie. Przeczytaj artykuł by poznać więcej faktów na ciekawy temat jakim są skrzynie magazynowe.

Jakie rodzaje mają pojemniki magazynowe?

Skrzynie magazynowe są dostępne na rynku w różnych rozmiarach i kształtach, aby dopasować je do zawartości i miejsca przechowywania. Skrzynki magazynowe mogą być perforowane, o ścianach stałych lub mieszanych. Pudełko może być otwarte bądź mieć pokrywkę, która uchroni zawartość przed kurzem i wilgocią bądź wręcz przeciwnie uniknie wydostania się toksycznych czy wrażliwych substancji z pojemnika do otoczenia. Jest to przydatne przede wszystkim wówczas, gdy chemiczna zawartość może skazić otoczenie.

Pudełka można układać w stosy, aby zaoszczędzić miejsce a proces ten nazywa się sztaplowaniem magazynowym. Polega to na zakupie specjalnych, zsynchronizowanych ze sobą pojemników, gdzie podstawa jednego pudełka pasuje do pokrywy drugiego dla zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa oraz zaoszczędzenia miejsca. Innym udogodnieniem są pudełka z kółkami, idealne jeśli trzeba regularnie przemierzać duże przestrzenie hali produkcyjnej czy magazynowej.

Jakie rozmiary wybrać w przypadku pudełek magazynowych?

Aby wybrać odpowiedni rozmiar pudełek do przechowywania, należy ocenić wymaganą pojemność i przestrzeń dostępną w pomieszczeniu gdzie pudełka zostaną ostatecznie zmagazynowane. Zbyt duże skrzynki magazynowe mogą stać się zbyt ciężkie i trudne do przenoszenia natomiast ich za małe odpowiedniki nie nadawać się będą do optymalnego sztaplowania.

Przed zakupem danego typu pudeł należy więc przeprowadzić szczegółową kwerendę potrzeb wraz z pomiarami i przykładowym rozrysowaniem miejsca jakie zajmą na hali. Konieczne też jest rozpoznanie co będzie trzymane w poszczególnych pudłach by zakupić odpowiednie modele dostosowane do na przykład wysokości czy rozkładu pomieszczeń przechowywania.

Post Author: admin